به گزارش خبرگزاری تسنیم، سرویس مطبوعاتی کمیسیون اقتصادی اوراسیا در گفتگو با خبرگزاری دولتی “بلتا” در بلاروس اعلام کرد که مذاکرات در مورد ایجاد منطقه تجارت آزاد دائمی بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) آغاز شده است.
به گفته این کمیسیون، جلسه هیئت های نمایندگی ایران و کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا که مسئول مذاکره برای امضای توافق نامه تجارت آزاد هستند، در تهران برگزار شد.
بر اساس این گزارش، توافق نامه جدید جایگزین توافق موقتی خواهد شد که از اکتبر 2019 به اجرا درآمده است. در این دیدار، طرفین در مورد پیش نویس مشخصات فنی مذاکرات آینده و در مورد محتوای احتمالی سند تبادل نظر کردند.
طرفین همچنین در مورد تعهدات جدید همکاری در مقایسه با توافقنامه موجود به توافق رسیدند. این وظایف جدید شامل گسترش انتخاب کالاها، حمایت از همکاری بخش های مختلف و شفافیت بیشتر در مراحل خرید دولت می شود.
آندره اسلپنف، عضو هیئت مدیره (وزیر) تجارت در کمیسیون اقتصادی اوراسیا گفت: از آنجا که طرفین رویکردهای مشابهی را در مذاکرات دنبال می کنند، می توان مقدار قابل توجهی کار را در مدت زمان کوتاهی انجام داد.
سرویس مطبوعاتی کمیسیون اقتصادی اوراسیا همچنین اعلام کرد که اولین دور کامل مذاکرات در مورد امضای توافق نامه تجارت آزاد قرار است در سپتامبر 2021 برگزار شود.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari