به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که نگرانی ها از گسترش مجدد ویروس کرونا در کشورهای جهان و توافق تولیدکنندگان بزرگ نفت برای افزایش عرضه سبب تا قیمت ها در بازار نفت در جلسه گذشته حدود 7 درصد کاهش یابد، امروز قیمت نفت نوسان محدودی را شاهد بود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 7 سنت معادل 0.10 درصد افزایش به 68 دلار و 69 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه اوت هم امروز با 21 سنت معادل 0.32 درصد رشد به 66 دلار و 63 سنت رسید.
به گفته تحلیلگران موسسه آر بی سی کپیتال، افت قیمت نفت به پایین ترین رقم های دو ماه اخیر در جلسه گذشته «عمدتا ناشی از نگرانی ها در مورد گسترش سویه جدید ویروس کرونا بود.» این کاهش همچنین پس از آن رخ داد که سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش موسوم به اوپک پلاس روز یکشنبه بر سر افزایش تولید نفت به توافق رسیدند که همزمانی این دو موضوع به افت ناگهانی قیمت ها دامن زد.
به گفته مقام های آمریکایی سویه دلتای ویروس کرونا که نسبت به گونه های قبلی بسیار مسری تر است اکنون موج غالب شیوع ویروس در جهان را به خود اختصاص داده است.
سویه دلتا تاکنون در حدود 100 کشور جهان مشاهده شده و عدم پیشرفت قابل توجه کارزار واکسیناسیون در بسیاری از کشورها تلاش ها برای مقابله با ویروس را تضعیف کرده است.
این وضعیت حکایت از آن دارد که محدود شدن بیشتر فعالیت های اقتصادی به تقاضا برای مصرف نفت لطمه خواهد زد. با این حال ارزیابی های آر بی سی نشان می دهد که رزرو رستوران ها در تعطیلات هفته گذشته در آمریکا به سطح قبل از بحران کرونا رسیده، در حالی که تعداد پروازهای داخلی در این کشور به بالاترین رقم از زمان شیوع کرونا رسیده است.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari