گروه بی اچ پی در حال بررسی خروج چند میلیارد دلاری از کسب و کار نفت و گاز در راستای سرعت بخشیدن به فاصله گرفتن از سوختهای فسیلی است.
به گزارش ایسنا، این شرکت که بزرگترین معدنکار جهان است، سرگرم بازبینی کسب و کار نفت و بررسی گزینه هایی شامل فروش تجارتش است. منابع آگاه به بلومبرگ اظهار کرده اند که رایزنی ها همچنان در مراحل اولیه است و هنوز هیچ تصمیم نهایی گرفته نشده است.
سخنگوی بی اچ پی گفت: این شرکت درباره شایعات یا گمانه زنی ها اظهارنظر نمی کند.
شرکتهای معدنی در سراسر جهان از سوی سهامداران برای کاهش رد پای کربن خود و اقدامات اقلیمی جدی برای کاهش آلایندگیها تحت فشار قرار گرفته اند که با درخواستها برای سرعت بخشیدن به روند گذار به سمت انرژیهای پاکتر همزمان شده است.
تحلیلگران شرکت آر بی سی ارزش داراییهای نفت و گاز شرکت بی اچ پی در خلیج مکزیکوی آمریکا، شرق کانادا و استرالیا را ۱۴.۳ میلیارد دلار برآورد کرده اند. این تحلیلگران در یادداشتی اعلام کردند با افزایش فشارهای محیط زیستی، اجتماعی و حاکمیتی بر صنعت معدنکاری و همچنین ورود این کسب و کار به فاز سرمایه گذاری مجدد، می توان دریافت که چرا مدیریت بی اچ پی به خروج از نفت و گاز فکر می کند.
دو منبع بانکی گفتند: بررسی گزینه ها برای داراییهای نفت و گاز بخشی از برنامه ریزی سناریوی بی اچ پی است.
بر اساس گزارش رویترز، شرکت بی اچ پی که عمده درآمدش از واحدهای سنگ آهن و مس است، کسب و کار شیل خود را به مبلغ ۱۰.۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ به غول نفتی بریتانیایی BP فروخت.
انتهای پیام

source

توسط ecokhabari