رایزن سابق بازرگانی ایران در افغانستان گفت: گمرکات افغانستان امروز باز است و تردد کامیون‌ها از مرزها به روال عادی انجام می شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان توسعه و تجارت، محمد مهدی جوانمرد قصاب در مورد تعطیلات گمرکات افغانستان طی روزهای آینده، گفت: تعطیلات گمرکات افغانستان طی چند روز آینده ارتباطی به درگیری‌های اخیر در افغانستان ندارد، بلکه طبق روال هر ساله گمرکات این کشور امسال هم به مدت سه روز در ایام عید عرفه، و عید قربان تعطیل است.
رایزن سابق بازرگانی ایران در افغانستان با بیان اینکه برخلاف آنچه که قبلاً از برخی از رسانه‌ها اعلام شده است، گمرکات افغانستان امروز دوشنبه ۲۸ تیر ماه تعطیل نیست و تردد کامیون‌ها و حمل و نقل کالاهای تجاری از گمرکات این کشور امروز به روال عادی انجام می‌شود.
وی افزود: بر اساس اطلاعات رسیده از مقامات گمرکات افغانستان تعطیلات سه روزه عید قربان از فردا سه شنبه ۲۹ تیر آغاز می‌شود و با توجه به اینکه گمرکات افغانستان به طور معمول جمعه‌ها نیز تعطیل است این تعطیلات به ۴ روز افزایش یافته است، بنابراین با توجه به این موضوع تردد کامیون‌های حامل کالاهای تجاری از گمرکات افغانستان از روز سه شنبه تا جمعه امکان پذیر نیست و با پایان یافتن این تعطیلات از روز شنبه هفته آینده فعالیت‌های تجاری از مرز ایران و افغانستان از سر گرفته می‌شود.
جوانمرد قصاب گفت: طی روزهای اخیر تردد کامیون‌ها به روال عادی از مرزهای ماهیرود و میلک در حال انجام است و کندی عبور و مرور کامیون‌ها تا حدودی در مرز دوغارون مشاهده می‌شود که با توجه به اقدامات انجام شده پیش بینی می‌شود این موضوع نیز بزودی مرتفع شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید