به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اتاق بازرگانی ایران ؛ هیات وزیران به پیشنهاد وزارت صنعت،معدن و تجارت، آئین‌نامه تعیین مشوق‌های موضوع جز (4) بند (ب) ماده (19) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی را تصویب کرد.
بر اساس این آئین‌نامه که موضوع محوری آن عمق ساخت داخل طرح‌ها و پروژه‌های مشارکت ایرانی و خارجی است، میزان مشوق مالیاتی برای افزایش عمق ساخت داخل پروژه‌ها، از یک تا سه سال اضافه، تعیین شده‌است.
طبق این آئین‌نامه، مشوق ماده (132) قانون مالیات‌های مستقیم برای افزایش عمق ساخت داخل طرح‌ها، از 5 تا 10 واحد درصد، یک سال اضافه، درنظر گرفته شده‌است و این میزان مشوق مالیاتی برای افزایش عمق ساخت داخل بیش از 10 تا 20 واحد درصد، دو سال اضافه و برای بیش از 20 واحد درصد افزایش عمق ساخت داخل نیز، سه سال اضافه لحاظ شده‌است.
بر این اساس، مبنای محاسبه افزایش عمق ساخت داخل پروژه‌ها که به مشارکت ایرانی-خارجی ارجاع شده‌است، مقایسه آن با بالاترین عمق ساخت داخل پروژه‌های مشابه اجرا شده قبلی و به تشخیص وزارت صمت یا وزارت جهاد کشاورزی درنظر گرفته شده‌است.
همچنین، متقاضیان بهره‌مندی از مشوق‌های مالیاتی موضوع این آئین‌نامه که دارای پروانه بهره‌برداری هستند، باید حداقل دو ماه پیش از انقضای زمان تسلیم اظهارنامه مالیاتی، درخواست و مستندات خود را مبنی بر تحقق میزان عمق ساخت داخل به وزارت صنعت،معدن و تجارت یا وزارت جهاد کشاورزی ارائه کنند. وزارتخانه مربوطه نیز موظف است ظرف 15 روز کاری میزان افزایش عمق ساخت داخل را برای انضمام به اظهارنامه مالیاتی به صورت الکترونیکی به سازمان امور مالیاتی کشور و نیز به صورت کتبی به متقاضی اعلام کند.
مصوبه آئین‌نامه تعیین مشوق‌های موضوع جز (4) بند (ب) ماده (19) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی، در تاریخ 12 تیرماه امسال با امضای معاون اول رئیس‌جمهور ابلاغ شده‌است.
 
اقتصادنیوز: امروز ۲۸ تیر ۱۴۰۰ شاخص کل فرابورس وارد کانال ۱۹ هزار واحدی شد.
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari