به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عصر روز دو شنبه 14 تیر 1400 انبارهای اموال تملیکی استان تهران دچار حریق شد که با حضور سازمان آتش نشانی و همکاری ارگان های انتظامی و حفاظتی آتش در همان ساعت های اولیه مهار شد. خوشبختانه این حادثه کشته یا مصدومی به دنبال نداشت.
پس از این حادثه افتخاری مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی گفته بود، کارگروهی تخصصی جهت رسیدگی به علل آتش‌سوزی و برآورد میزان خسارت با حضور افرادی مانند معاون حقوقی و فروش اموال غیر منقول، مدیر جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان تهران، معاون بهره برداری و فروش اموال منقول، نماینده قوه قضاییه، مدیر حراست سازمان اموال تملیکی، مدیر حوزه روابط عمومی و مدیر حقوقی سازمان اموال تملیکی تشکیل شده است.
مدیر عامل سازمان اموال تملیکی هدف از تشکیل این کارگروه را هماهنگی با نهادهای امنیتی و نظارتی، سازمان آتش نشانی شهرداری برای بررسی میدانی محل حادثه و در نهایت مشخص شدن علت دقیق حادثه، برآورد خسارات وارده و همچنین تصمیم گیری برای پیشگیری از بروز چنین اتفاقاتی عنوان کرده بود.
اما پس از گذشت 14 روز از این حادثه هیچ جزئیاتی از علت یا علل این حادثه منتشر نشده است. طی روزهای اخیر نیز یکی از نمایندگان مجلس به این موضوع واکنش نشان داده و با ارائه جزئیات بیشتر از کالاهایی که احتمالا در این آتش‌سوزی از بین رفتند، ابهامات جدی را در خصوص چرایی بروز این حادثه و احتمال عمدی بودن آن وارد کرده است.
 میرسلیم اخیرا در یادداشتی  با بیان اینکه، در تاریخ 14 تیرماه جاری آتش سوزی بسیار گسترده‌ای انبارهای سازمان اموال تملیکی را طعمه خود می‌کند، گفت: عمدی بودن این حریق مورد سوال است.
در این آتش سوزی اموال هنگفتی دچار حریق شده از جمله لاستیک خودرو، انواع لوازم برقی،  رایانه دستی و گوشی همراه و چاپگر، مقادیری دارو و مکمل‌ها و تجهیزات درمانی و پزشکی، مقادیر زیادی از انواع خوراکی و نوشیدنی‌های مختلف، بسیاری از اموال که به عنوان اجناس قاچاق و توقیفی در تملک سازمان بوده تا تعیین تکلیف شود و به فروش برسد.
سوال: آیا برای از بین بردن رد پای دزدی و خیانت به مردم، برنامه‌ریزی دقیق و بی‌نقصی در ورای این آتش سوزی نیست؟
سوال: در کدام مرجع و با چه استدلال کارشناسی غیرعمدی بودن این آتش سوزی بزرگ با خسارت میلیاردی به تایید خواهد رسید؟
سوال: چرا پس از 8 سال در واپسین روزهای عمر دولت دوازدهم باید این انبارها طعمه حریق شوند؟
سوال: شهرداری تهران و سازمان آتش نشانی چه اقدام پیشگیرانه برای جلوگیری از این آتش سوزی خیانت‌آمیز کرده‌اند؟
به گزارش تسنیم، درباره این آتش سوزی ابهامات جدی در مورد نحوه حفاظت از انبارها و رعایت برخی نکات مطرح شد که سازمان اموال تملیکی واکنشی به این ابهامات نشان نداده است.
حال که برخی از نمایندگان مجلس نیز به موضوع ورود پیدا کردند انتظار می‌رود سازمان اموال تملیکی و کارگروه تعیین شده هرچه سریعتر و به منظور شفاف‌سازی، گزارشی از میزان خسارات وارده و علت حادثه ارائه کنند.  
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari